Kategorijos

2011 m. gruodžio 18 d., sekmadienis

Pirmas įrašas apie vestuves... dėja, liūdnas

Iki mūsų vestuvių lieka šiek tiek daugiau nei 5 menesiai, visos pagrindinės paslaugos užsakytos, svarbiausi pirkiniai nupirkti, belieka rezervuoti laiką bažnyčioje. Pačią bažnyčią esame jau seniai išsirinkę, ketverius metus kiekvieną dieną eidavau pro ją į Universitetą, tokia pasakiška ji man visada atrodė, kad net neabejojau, kad joje ir tuoksiuos, tai Dievo Gailėstingumo Šventovė Dominikonų gatvėje. Prieš mėnesį skambinau į bažnyčią, kunigas Vaidas Vaišvilas pasakė ateiti prieš Šventes, taigi šiandien po mišių užėjom. Paklausė kiek metų turime, kiek laiko draugaujame, kiek apkritai esame pažįstami ar niekam kitam neesam įsipareigoję. O po to aš pasakiau, kad mums reikės apeigų lenkų kalba... (šioje Šventovėje vyksta mišios ir lenkų kalba - kiekvieną dieną 16val., jas laikyti atvyksta kitas kunigas) ir tada kunigas pasakė, kad mūsų netoks, nes nenori. Pasakiau, kad mes pakviesime kitą kunigą, kad mes neturime omenyje, kad jis laikytų mišias lenkų kalba, bet kunigas tepasakė, kad nieko nebus, nes jis nenori... Tai yra jo teisė, jis yra tos Šventovės rektorius ir mes neesame bendromenės nariai, jis mūsų nepažįsta, kam jam to reikia. Be to, Šventovė yra neparapijinė. Pasakė mums eiti į šalią esančią lenkišką Šventos Dvasios bažnyčią. Su sužadėtiniu praradome žadą. Tokio elgesio ir be paliavos kartojamo ''aš nenoriu'' tikrai nesitikėjome. Mes abu katalikai, nesusituokę, nebuvę susituokę, krikštyti, turintys pirmos komunijos bei sutvirtinimo sakramentus, ko dar reikia? Sužadėtinių kursus jau esame išklausę, leidimą tuoktis kitoje parapijoje tikrai gautume, ko dar reikia? Mes ten lankome mišias, kurios vyskta lenkų kalba. Dėl kokios priežasties kunigas nesutiko, kad mus sutuoktų toje Šventovėje? Iki šiol negalime suprasti... mums liūdna ir apmaudu, mums pykta

7 komentarai:

 1. jeigu jūs turite teisę norėti, kodėl jis neturi teisės nenorėti? Manau kunigas išmintingai pasielgė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nes yra ne tik norai, bet ir pareigos, priesaikos ir įsipareigojimai. Kunigas yra prisiekęs suteikti visus pagrindinius sakramentus nerankiodamas, šitas nusipelnė, o šitas, ko gero, ne.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Negerbiu tokių kunigų, kurie savo ambicijas, norus, nusistatymus itt. stato pirmiau už savo pareigą. Bet Dievui tarnauja ir dori žmonės, tiesiog nuostabus yra mus sutuokęs kunigas iš Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, pats būdamas lietuvių, mūsų paprašytas, jis kiek įmanydamas stengėsi kalbėti lenkiškai, per santuokos ceremoniją niekur neskubėjo, nuolat šypsojosi, matėsi, kad jo darbas jam teikia malonumą, kad jis yra tas tikrasis Kunigas ir didelis ačiū jam už jo žmogiškumą

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na šiaip sakoma, kad bažnyčią vestuvėms reikia rinktis ne pagal grožį, o pagal tai, kurioje buvai krikštytas, priėjai pirmą komuniją ir kurią lankei kiekvieną sekmadienį ar bent jau per šventes.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Na šiaip sakoma, kad bažnyčią vestuvėms reikia rinktis ne pagal grožį, o pagal tai, kurioje buvai krikštytas, priėjai pirmą komuniją ir kurią lankei kiekvieną sekmadienį ar bent jau per šventes.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Būtent mūsų vestuvės su vyru ir vyko toje bažnyčioje kurioje mes lankėmės sekmadieniais ir buvome krikštyti.

  AtsakytiPanaikinti